| 9. 1. 2009. u 00:00 sati | RSS | print | pošalji link |

U e-Knjižnici objavljena su četiri matematička časopisa

Od danas su u e-Knjižnici dostupni časopisi Matka, Matematičko-fizički list, PlayMath i Poučak.

Matka je časopis za mlade matematičare koje izdaje Hrvatsko matematičko društvo.
Izlazi tijekom školske godine u četiri broja, a u našoj e-Knjižnici dostupni su brojevi
od 53. nadalje.

Matematičko-fizički list za učenike i nastavnike izdaju Hrvatsko matematičko društvo
i Hrvatsko fizikalno društvo. Časopis izlazi u četiri broja tijekom školske godine
a u e-Knjižnici je dostupan od prvog broja u školskoj godini 2005/2006.

PlayMath je časopis za matematiku i informatiku koji izdaju V. gimnazija iz Zagreba
i Hrvatsko matematiko društvo. Časopis izlazi tri puta godišnje i u e-Knjižnici je
dostupan od svog prvog broja.

Poučak je časopis za metodiku i nastavu matematike. Izdaju ga Hrvatsko matematičko
društvo i Profil International. U e-Knjižnici nalaze se brojevi od prosinca 2006.
Časopis izlazi četiri puta godišnje.

Za otvaranje .pdf dokumenata potrebno je na računalu imati instaliran preglednik Adobe Reader.

Da bi se ulogirali, potrebno je imati aktivan elektronički identitet - AAI@EduHr  za akademsku i istraživačku zajednicu, odnosno HUSO korisnički račun za učenike osnovnih i srednjih škola.