| 30. 12. 2010. u 09:55 sati | RSS | print | pošalji link |

U e-Knjižnici objavljen je novi broj časopisa qLife. Tema broja je Dijalog.

Dijalog je stari oblik konverzacije kojim su se koristili drevni Grci i mnoga druga "primitivna društva" poput američkih Indijanaca koji se u javnosti često zamjenjuje s diskusijom i običnim razgovorom iako se od njih suštinski razlikuje. Dijalog označava rijeku značenja koja teče među sudionicima kada ideje svakog učesnika predstavljaju metaforičke pritoke "rijeke zajedničkog smisla". Kao takav, dijalog je mnogo važniji i složeniji proces od puke razmjene riječi te predstavlja posebnu umjetnost grupnog razmišljanja i osnovni alat timskog učenja kojeg grupa koristi kako bi dosegla višu razinu razumijevanja nego što to može učiniti pojedinac, sam za sebe. U dijalogu se na temelju razvijenog zajedničkog smisla pojavljuje neka nova vrsta uma ili kako David Bohm kaže: "Grupa se otvara utjecaju više inteligencije".

| 30. 12. 2010. u 09:55 sati | RSS | print | pošalji link |
sve vijesti