| 17. 10. 2011. u 11:02 sati | RSS | print | pošalji link |

U e-Knjižnici objavljen je novi broj časopisa qLife. Tema ovog broja su Inovacije.

Pojam inovacija često se koristi u poslovnom svijetu, u smislu osnovnog preduvjeta za izlazak gospodarstva ili organizacije iz krize. Iako se općenito smatra kako je svima jasan, znanost i praksa nisu se posve usuglasili o njegovom značenju. Spominjanje inovacija često podrazumijeva tehnološke inovacije. No, postoje i druge, tzv. društvene inovacije, koje su još značajnije budući da obično prethode tehnološkim, a odnose se na novine u načinu razmišljanja, dizajnu, odnosima s dionicima, vođenju, poslovnim modelima i slično. Stoga najbolja generička definicija inovacija polazi od ideje stvaralaštva te na fenomen gleda kao na svrhovite, smislene promjene.

| 17. 10. 2011. u 11:02 sati | RSS | print | pošalji link |
sve vijesti