| 2. 4. 2012. u 11:59 sati | RSS | print | pošalji link |

U e-Knjižnici objavljen je novi broj časopisa qLife. Tema ovog broja je Vizija i misija.

Istraživanja uglednih znanstvenih institucija, među kojima se posebno ističe zajednički projekt McKinseya, Harvard Business Schoola i MIT-a pod nazivom Dialogue on Leadership, ukazuju da "...vrhunski rezultati nastaju prvo u nutrini, u vidu jasnih slika budućnosti (vizija), popraćenih dubokim porivom da se vizija realizira (misija). Sukladno tome, 'tvrde' varijable (strategija, struktura, tehnologija i slično) svojevrsna su rezultanta 'mekanih' varijabli poput vizije, misije i vrijednosti koje se slijedom toga trebaju prepoznati kao izvori stvaranja novih vrijednosti." Iz navedenog proizlazi da se lideri moraju posvetiti sagledavanju, razumijevanju i kultiviranju drugačijih čimbenika nego do sada. Drugog puta jednostavno nema.