| 8. 12. 2017. u 14:56 sati | RSS | print | pošalji link |

Novi broj časopisa qLife bavi se mentorstvom i tzv. coachingom. Može se kazati da mentorstvo potječe iz grčke mitologije, odnosno iz Homerove „Odiseje“. Nakon što je Odisej, kralj Itake, krenuo u rat protiv Troje, malodobnog sina Telemaha i suprugu Penelopu ostavio je u rukama velikog prijatelja Mentora učinivši ga odgovornim za dječakovo obrazovanje, izgradnju karaktera, mudrost odlučivanja i osvještavanje životne svrhe. Mentor je bio učitelj koji je na svoga učenika prenosio iskustva, znanja i mudrosti kako bi ga pripremio na izazove budućnosti u procesu koji je po njemu kasnije nazvan mentorstvo.