| 28. 10. 2016. u 14:23 sati | RSS | print | pošalji link |

U novom broju časopisa qLife tema je Inteligentna organizacija.

Istraživanja na MIT-ovom Center for Collective Intelligence iznjedrila su neočekivane rezultate: pokazalo se da inteligencija pojedinaca tek sporadično korelira s inteligencijom grupe kao cjeline. Korelacija postoji, ali ne onog intenziteta koji se očekivao. Presudno važnim za unapređenje inteligentnog funkcioniranja grupe pokazali su se neki drugi čimbenici: socijalna senzibilnost članova, komunikacijska ravnopravnost te udio žena u grupi.

| 28. 10. 2016. u 14:23 sati | RSS | print | pošalji link |
sve vijesti